Google maps

Wyświetl większą mapę
Promocje

Decare Facebook
Decare Poleca

Rok urodzenia kończy się na... : 8 (Ziemia Yin), 9 (Ziemia Yang);
Kolor: Brązowy;
Liczba: 5;
Pora roku: Późne (babie) Lato;
Klimat: Wilgoć, opady;
Godziny: 1-3,7-9,13-15,19-21;
Emocje: Współczucie, zrozumienie;
Chiński znak zodiaku (yin): Bawół/Owca;
Chiński znak zodiaku (yang): Smok/Pies;


Ziemia w medycynie chińskiej oznacza centrum, stabilność i bezpieczeństwo. W życiu człowieka Ziemia jest symbolem wkraczania w etap zakładania rodziny. Pora dnia tego żywiołu to popołudnie. Emocje związane z elementem Ziemi (smutki i zmartwienia) na poziomie narządów ciała przejawiają się w schorzeniach żołądka i śledziony.

Zaburzenie równowagi:
W przypadku osoby Ziemi, nierównowaga może spowodować powolne lub odwrotnie: obsesyjne myślenie, niepokój lub poczucie bycia "wypalonym". Fizycznie Ogień odczuwa zmęczenie, problemy z wagą, siniaki, ból brzucha, łaknienie cukru, przekrwienie zatok, niestrawność, nudności i słabe napięcie mięśni.


Ziemia zdecydowanie preferuje smak słodki. Najodpowiedniejsze produkty w diecie mają zazwyczaj kolor żółty lub pomarańczowy i są słodkie: marchew, dynia, oliwa, miód, syrop klonowy, słodkie jabłka, mango, arbuzy, daktyle, brzoskwinie, banany, migdały, kokos i inne owoce tropikalne. Również ryż, kuskus, orzechy laskowe, wołowina, ziarna, fasola, proso, jęczmień.
Wskazane są wysokiej jakości, zrównoważone potrawy oraz eliminacja obfitych lub zbyt zimnych posiłków.
Słodki smak dodaje energii oraz odpręża, zwłaszcza emocjonalnie. Najskuteczniej narządy Ziemi wzmacniają proso, kukurydza i płatki owsiane. Wszystko powinno być stosowane w odpowiednich proporcjach.
Sposób przyrządzania: Pieczenie, opiekanie, duszenie, zacieranie, purre, dżemy i galaretki, karmelizowanie, desery i słodycze

Przykładowe przepisy:
Ziemia Yin
 Osoby z żywiołu Yin są jak dobra ziemia lub warstwa piasku. Pomagają we wzroście i rozwoju innych. Są bardzo zaradni i produktywni tak jak sad owocowy lub ogród, z którego otrzymujemy pyszne owoce. Ziemia Yin to element tworzenia, który daje i wychowuje. Osoby spod tego żywiołu są utalentowane w wielu dziedzinach i bardzo wiele talentów nigdy nie jest pokazywane publicznie. Potrafią dostosować się do każdej sytuacji ale tak samo jak dobra gleba potrzebują należytej uwagi. Aby żyzna ziemia zaczęła dawać dorodne plony na początku trzeba nad nią pracować, tak samo jak nad osobami z żywiołu Ziemi Yin.


W pracy osoby żywiołu Ziemi Yin są bardzo wydajne, łatwo rozwiązują wszystkie problemy i mogą wykonywać duże ilości pracy. Ze względu na swój wpływ na rozwój innych doskonale sprawdzają się jako nauczyciele, trenerzy i pracownicy organizacji charytatywnych. Ze względu na umiejętność rozwiązywania problemów powinny znajdować się w każdym zespole decyzyjnym. Powinny wykonywać pracę, którą lubią i na której im zależy dlatego najlepszym rozwiązaniem jest własna działalność gospodarcza.
Ziemia Yin praktycznie nie stwarza konfliktów i ma mało wrogów. Ze względu na swój charaktert łatwo dogadują się z innymi ludźmi. Łatwo nawiązują relacje ale wolą jasno wyznaczone zasady i granice. Nadmierne dzielenie się nie jest mile widziane.

Zdolny
Elastyczny
Twórczy
Opiekuńczy
Cierpliwy
Zaborczy
Idealistyczny
Uparty
Pesymista

Sławni ludzie w żywiole Ziemia Yin: Barack Obama, Donald Trump, Liv Tyler, Jet Li, Phil Jackson, Mel Gibson, Bruce Willis, Kevin Costner, Nick Nolte, Mia Farrow, Michael Caine, Drew Barrymore, Diane Keaton, Benny Hill, Quentin Tarantino, David Gilmour, Nicolas Sarkozy, Rod Stewart, Justin Timberlake, Diana Ross, Celine Dion, Jon Bon Jovi and John McEnroe.Ziemia Yang
Osoby z żywiołu Ziemi Yang są jak solidna skała lub góra. Są statyczni i odpowiedzialni. Zawsze można na nich liczyć. Każdą decyzję podejmują z rozwagą i po dokładnym przemyśleniu. Osoby Ziemi Yang można nazwać w skrócie towarzyskimi i atrakcyjnymi realistami. Są znakomitymi słuchaczami, ale sami nie bardzo lubią dzielić się swoimi sekretami chyba, że znają kogoś bardzo dobrze i darzą go dużym zaufaniem. Góry są samowystarczalne. Samodzielnie rozwijają swoje talenty. Nie lubią powoływać się na innych i ciągle dążą do niezależności.


Początki bywają powolne. Potrzebują dużo czasu aby zbudować fundamenty. Gdy pierwszy etap zostanie ukończony są w stanie działać z prędkością światła. Ich działania to podstawa wszystkiego i mogą stworzyć wszystko. Jeżeli zaczną coś robić zawsze przynosi to efekty. Bardzo ważnym elementem jest zaufanie - zwłaszcza do szefa - jeżeli tego brakuje ich praca może być utrudniona i mocno ograniczona. Osoby żywiołu ziemi więcej czasu powinny poświęcić nauce kreatywności.


Osoby Ziemi Yang bardzo martwią się o innych. Gdy w ich otoczeniu ktoś jest nieszczęśliwy to przez swoje działania starają się ulepszyć samego siebie po to aby móc skutecznie pomóc innym. Gdy zrobią coś złego nie mają problemu ze słowem „przepraszam”. Od razu naprawiają sytuację i oczyszczają atmosferę. Miłość to schronienie i spokój, do którego mogą wrócić w chwilach, gdy wszystko na około wali się i pali. Dobre relacje z dziećmi dają im motywację i pewność siebie. Potrafią ukrywać i gromadzić uczucia wewnątrz (zwłaszcza te negatywne) które czasami wybuchają raniąc osoby które na to nie zasługują. Dlatego Osoby Ziemi Yang powinny uczyć się kontrolować emocje i uwalniać je w odpowiednim do tego momencie.

Twardo stąpający po ziemi
Realista
Mądry
Godny zaufania
Otwarty
Przyjacielski
Uparty
Niezdecydowany
Zdystansowany
Skryty

Sławni ludzie w żywiole Ziemi Yang: Ingvar Kamprad (owner of Ikea), David & Victoria Beckham, Will Smith, Stevie Wonder, Michael Dell, Christopher Walken, Robert Downey Jr., Ryan O’Neal, Alec Guinness, Elizabeth Taylor, Sarah Jessica Parker, Michael Bloomberg, Hugh Hefner, Michael Schumacher, Eric Clapton, Dick Cheney, Maria Sharapova, Roger Federer, Michael Jackson, Hillary Clinton, Heidi Klum and Rosie O’Donnell

 
Powered by Lavina | Wykonanie Javatech | copyright 2010 A&D Factory